Perlový náhrdelník pre každú ženu

Ľudstvo pozná perly už od nepamäti a ich výnimočnosť sa zapísala do legiend nejednej krajiny. Po celom svete sa okolo perál traduje veľa povestí. Pravdou však zostáva aj v dnešnej dobe, že perlové šperky vyjadrujú dokonalú prirodzenosť, noblesu a nestrojenú eleganciu. Ak vaša šperkovnica skrýva perlový náhrdelník, potom môžete byť na váš dekolt právom pyšná.

Rimania považovali perly za symbol múdrosti, bohatstva a šťastia. Dámy zase v perlových náhrdelníkoch spávali, aby sa im zdali pekné sny. Svetlo sveta dokonca znovu uzrel aj perlový náhrdelník z vykopávok zimného paláca perzských kráľov v Susách z doby asi 350 rokov pred Kristom.

Po celom svete sa okolo perál traduje veľa povestí. Aj v dnešnej dobe zostáva pravdou, že perlové šperky vyjadrujú dokonalú prirodzenosť, noblesu a eleganciu. 

Perlový náhrdelník ako symbol spoločenského postavenia

Od polovice 20. storočia udávala tón svetovému módnemu priemyslu známa francúzska módna návrhárka Coco Chanel, vlastným menom Gabrielle Chanel. Vďaka funkčnosti a jednoduchosti, ktoré jej návrhy vyjadrovali, sa zaslúžene v krátkej dobe stala kráľovnou módy. Coco však bola aj prvou osobou, ktorá medzi najvplyvnejších ľudí sveta uviedla elegantný a prepychový dvojradový perlový náhrdelník. Nosením perlového náhrdelníka začali dámy vyjadrovať významnosť svojho spoločenského postavenia. Vďaka tomu sa perlový náhrdelník stal ikonou ženskej krásy a inak tomu nie je ani dnes.

Perlový náhrdelník pre každú ženu

Výnimočnosť perlových náhrdelníkov si stále drží dôležité postavenie. Perlový náhrdelník zdobil dekolt princeznej Diany, herečky a modelky Jessicy Parker, prvej dámy Česka Dagmar Havlovej, Michelle Obamovej či už spomínanej Gabrielle Chanel. Neznamená to, že perlové náhrdelníky skrášľujú dekolt len významných, či bohatých žien. Rozmanitý trh s perlovými náhrdelníkmi poskytuje veľa možností na výber, práve preto je obstaranie takéhoto skvostu čím ďalej dostupnejšiou a jednoduchšiou záležitosťou.

Cenu perlového náhrdelníka udávajú predovšetkým perly. Perly sú všeobecne delené do dvoch skupín - nekultiované (prírodné) perly a kultivované perly (pravé morské alebo sladkovodné perly šľachtené na perlových farmách). Perlový náhrdelník z prírodných perál je oveľa vzácnejší a drahší. Perlové náhrdelníky z kultivovaných perál sú rovnako prirodzené a krásne, ale cenovo dostupnejšie.

Originalita spracovania

Perlové náhrdelníky sa vyznačujú aj svojim dokonalým spracovaním, tzv. uzlíkovou väzbou. Medzi každou perlou navlečenou na vlákne je uzlík, ktorý chráni perly pred nechceným vyvlieknutím či rozsypaním, v prípade pretrhnutia náhrdelníka a následnej strate perál. Perlové náhrdelníky sú vyrábané precíznou ručnou prácou skúsených šperkárov. Nielen kvalitne šľachtené perly, ale aj poctivá práca podtrhuje kvalitu spracovania perlových náhrdelníkov.

Šetrnosť zachováva kvalitu

Perly sú organickým drahokamom, čo napovedá, aké je dôležité sa o šperky z perál primerane starať. Perly sú tvorené uhličitanom vápenatým a sú tak veľmi citlivé na sucho, vlhko, kyseliny, pleťové krémy alebo aj laky na vlasy. Ak sa rozhodnete vlastniť perlový náhrdelník, dôkladne ho uchovávajte na suchom a tmavom mieste a skrášlite svoj dekolt až po kozmetickým a kaderníckych úpravách. Ideálnym miestom pre uskladnenie perlového náhrdelníka je šperkovnica potiahnutá textilom. Prečítajte si náš článok ako sa starať o perly.

Vkus a elegancia idú ruku v ruke

Perlové náhrdelníky sú predovšetkým moderným a módnym doplnkom spoločenskej, ale aj pracovnej garderóby. Pristanú dámam v akomkoľvek veku. Odev, ku ktorému chcete perlový náhrdelník zladiť, voľte striedmo, no zároveň sa nebojte experimentovať.

Doprava zdarma od € 60

Rýchle dodanie, šperky môžete mať už na druhý deň po objednaní.

Šperky skladom

Na sklade máme vždy široký výber perlových šperkov.

Certifikát pravosti

Ku každému nákupu dostanete certifikát pravosti perál.

Pozitívne recenzie

Prečítajte si recenzie obchodu od našich skutočných zákazníkov.