Ako sa starať o perly

Staráte o svoj ​​perlový šperk správnym spôsobom? Prečítajte si dobré rady, ako s perlami zaobchádzať, aby Vám vydržali ako nové čo najdlhšie.

Pravé perly sú organického pôvodu a perleť je relatívne mäkká. Perleť možno odrieť alebo poškriabať pri neopatrnom zaobchádzaní alebo skladovaní. Preto sa vyvarujte kontaktu perál s ostrými predmetmi a uchovávajte ich v mäkkej škatuľke bez kontaktu s ostatnými šperky.

Povrch perly nie je dokonale hladký, pravá perla nie je ako sklenená gulička alebo umelá perla, po ktorej všetko ľahko skĺzne. Povrch pravých perál je štruktúrovaný. Preto sa na perlách môžu usadzovať nečistoty, zvyšky kozmetiky, potu a kože. Očistite perly, ak viete, že ste ich nosili v prostredí alebo za podmienok, kedy boli vystavené vplyvom, ktoré by ich mohli časom poznamenať. Utrite ich povrch pred uložením vlhkou handričkou. V nevyhnutnom prípade navlhčite handričku do slabého mydlového roztoku, očistite perly a následne ich opäť očistite vlhkou handričkou bez mydla. V žiadnom prípade nečistite perly chemickými prostriedkami.

Perly uchovávajte na tmavom mieste v krabičke, určenej len pre perly, bez kontaktu s ostatnými šperkami. Perlový náhrdelník by nemal pri uložení visieť. Neuchovávajte perly na príliš suchých miestach ani na príliš teplých miestach, mohli by popraskať. Príliš svetla alebo častý kontakt s vodou môžu spôsobiť, že perly stratia svoj ​​lesk.

Ak používate napríklad prsteň s perlou, alebo perlové náušnice na denné nosenie, odložte ich pri umývaní rúk alebo pri sprchovaní. Pri výrobe niektorých šperkov s perlou môže byť použité špeciálne lepidlo, ktoré pri dlhodobom pôsobení horúcej vody stráca pevnosť (ide o zámer šperkárov pre prípadné uvoľnenie perly pri opravách šperkov).

Perly potrebujú pravidelne vlhké, nie však mokré, prostredie - najlepšie je im na Vašom tele.

Pravé perly sú vzácne - podľa toho s nimi zaobchádzajte a budú Vám robiť radosť naozaj veľmi dlho.

Doprava zdarma od € 20

Rýchle dodanie, šperky môžete mať už na druhý deň po objednaní.

Šperky skladom

Na sklade máme vždy široký výber perlových šperkov.

Certifikát pravosti

Ku každému nákupu dostanete certifikát pravosti perál.

Pozitívne recenzie

Prečítajte si recenzie obchodu od našich skutočných zákazníkov.