Licencia platobnej brány GoPay

Gopay je inštitúcia elektronických peňazí, ktorá má licenciu Českej národnej banky na poskytovanie platobných služieb a vydávanie elektronických peňazí.

PCI DSS Level 1

PCI DSS ((Payment Card Industry Data Security Standard) je súbor pravidiel, podľa ktorých majú sprostredkovatelia platieb (a teda i GoPay) pracovať s citlivými platobnými informáciami, aby zabránili ich zneužitiu. Tieto pravidlá vznikla na popud kartových asociácií ako VISA a Mastercard, sú medzinárodne uznávané a prakticky každá organizácia, ktorá procesom platby kartami, sa nimi musia riadiť. V júli 2016 prošiel GoPay nezávislým auditom, ktorý potvrdil, že infraštruktúra GoPay je v súlade s bezpečnostným štandardom PCI DSS v 3.1. GoPay je tak prvou českou platobnou bránou, ktorej riešenie je certifikované proti najzávažnejšími medzinárodnému bezpečnostnému štandardu

Regulácia

GoPay je regulovaným subjektom pod dohľadom Českej národnej banky a Ministerstva financií ČR. Plníme zákonné požiadavky.

Citlivé údaje

S údajmi platobných kariet GoPay naklada v súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardmi. Pri manipulácii s citlivými údajmi sa riadí bezpečnostnými kritériami.

3D Secure

Transakcie platobnou kartou sú podľa výšky sumy chránené osobným PIN-om, čo prispieva k vyššej bezpečnosti realizovanej platby.

256bit SSL

GoPay používa bezpečné šifrovanie podľa štandardizovaných best practices, platba je vždy v bezpečí.

Asociácie

GoPay jeregistrovaným partnerom významných kartových asociácií VISA a MasterCard. Spĺňame ich všetky podmienky.

Dostupnosť

GoPay udržuje dlhodobú dostupnosť platobnej brány na úrovni 99,5 %. Všetky plánované odstávky sú vykonávané v noci mimo špičky.

AWS infraštruktúra

Na prevádzku platobného systému GoPay využíva najspoľahlivejšie dátové centrá a aplikuje redundantnú územne oddelenú IT infraštruktúru.

Fraud management

GoPay vyvinul sofistikovaný systém ochrany proti rizikovým transakciám. Parametre nastavenia sú individuálne pre každého obchodníka.

Zdroj: Gopay.com