Šperkom kraľujú strieborné náušnice

V skorších dobách sa náušnice nosili len pri výnimočných príležitostiach. Dnes sú náušnice pre väčšinu žien neodmysliteľnou súčasťou bežného dňa. Nosíme ich do práce, na večierky, pri športe i domácich prácach. Veľakrát ich neodkladáme ani vtedy, keď ideme spať.

Strieborné náušnice sú našou súčasťou a čím viac ich v šperkovnici máme, tým spokojnejší pocit prežívame. Podobne, ako iné šperky, aj náušnice patria medzi symboly vyjadrujúce neutíchajúcu lásku, úprimnú vďaku, priateľstvo, prirodzenú krásu i ženskú osobitosť.

Striebro vedie. Po stáročia!

Najrozšírenejšími, najmodernejšími a pravdepodobne aj najdostupnejšími sú náušnice zo striebra. Strieborné náušnice sú základným elementom a artiklom každého predajcu šperkov. Málokedy a málokde sa vám podarí objaviť totožný šperk. Za naozaj širokým sortimentom náušníc stojí kreativita, fantázia a originalita dizajnérov šperkov.

Isté rozhodne je, že vám šperkári vždy ponúknu také náušnice, ktoré budú zodpovedať presne vašim potrebám. Či hľadáte strieborné náušnice ako decentnú ozdobu, náušnice vhodné pre šport, náušnice pre dcéru, mamičku, či babičku alebo náušnice pre výnimočné a nevšedné príležitosti. Strieborných náušníc je na trhu nepreberné množstvo a je len na vás si správne vybrať.

Jednou z nesporných výhod strieborných náušníc je, okrem ich dostupnosti a širokej škály, ich obstarávacia cena.  Napriek tomu, že hodnota striebra postupne rastie, strieborné náušnice môžete kúpiť za pomerne nízku cenu. Hodnotu náušníc ovplyvňuje predovšetkým ich osadenie kameňmi alebo perlami. Rozdiely však nájdete aj v tvare a type zapínania, čo by však na cenu náušníc nemalo mať absolútne žiadny vplyv.

Strieborné náušnice tisíckrát inak

V šperkárskych obchodoch sa bežne stretnete s náušnicami rôznych typov; visiacimi, kruhovými, vpichovacími alebo klipsami. Ženám, ktoré uprednostňujú pohodlie alebo žijú a pracujú aktívnym spôsobom, budú viac vyhovovať strieborné náušnice menších tvarov či drobné náušnice na klipsy. Takéto náušnice spoľahlivo držia, svojou veľkosťou neobťažujú a práve naopak, pridajú na kráse. A platí to aj naopak  Ak máte možnosť a chuť byť odvážnejší, odporúčame vám náušnice väčších rozmerov a nezvyklých tvarov.

Náušnice sa líšia aj typom zapínania. Najbežnejšími zapínaním náušníc je puzetka, ďalej klasický háčik, patent, francúzsky patent, kĺbový mechanizmus alebo dnes už menej používaná skrutka.

Späť do školských lavíc na hodinu fyziky

Striebro je ušľachtilým kovom výrazne bielej farby a tvorí dôležitú súčasť rôznych zliatin pre použitie nielen v šperkárstve. Samotné striebro sa vyznačuje pomerne veľkou mäkkosťou a je náchylné k černaniu. Aby sa zlepšili mechanické i vzhľadové vlastnosti striebra, dopĺňa sa klenotnícke striebro meďou. Preto strieborný šperk obsahuje okolo 90 % striebra a zvyšok je meď. Lesk a odolnosť strieborných náušníc závisí od povrchovej kvalite šperku. Pre zvýšenie  kvality šperku sa náušnice pokrývajú veľmi tenkými vrstvičkami kovového ródia. Vďaka tejto úprave sú strieborné šperky oveľa odolnejšie, lesklejšie, nečernajú, ani nežltnú.

Dokážu vydržať naveky. Neveríte ?

Je krásne, keď šperk prechádza z generácie na generáciu. Ale ako zachovať jeho stálu večnosť a predovšetkým čistý a jasne strieborný vzhľad? Každý šperk, a strieborné náušnice nevynímajúc, vyžaduje vašu starostlivosť. Iba správne zaobchádzanie, ukladanie a čistenie predĺži "vek" šperku. V tom najlepšom prípade docielite jeho dlhodobú životnosť.

Uskladňujte náušnice a ostatné šperky v šperkovnici. Vnútro šperkovnice býva potiahnuté textilom. Vďaka tomu budú strieborné šperky na suchom a tmavom mieste. Hoci sa to nemusí zdať, strieborné šperky sú náchylné na kuchynské výpary, farby, papier a predovšetkým vlhkosť. Napríklad chlórovaná voda v bazénoch môže strieborné náušnice poškodiť.

Na čistenie strieborných náušníc môžete použiť špeciálne čistiace pasty a roztoky, ktoré sú bežne dostupné v drogérii alebo v klenotníctve, prípadne voľte mechanické čistenie pomocou ultrazvuku. Vyskúšať môžete aj overené a často propagované domáce postupy. Striebro môžete účinne vyčistiť aj pomocou elektrochemickej reakcie. Ak však chcete predísť aj celkom minimálnemu poškriabaniu, obráťte sa na klenotníka.

Doprava zdarma od € 60

Rýchle dodanie, šperky môžete mať už na druhý deň po objednaní.

Šperky skladom

Na sklade máme vždy široký výber perlových šperkov.

Certifikát pravosti

Ku každému nákupu dostanete certifikát pravosti perál.

Pozitívne recenzie

Prečítajte si recenzie obchodu od našich skutočných zákazníkov.