Určovanie kvality perál

Kvalita perál sa posudzuje podľa viacerých parametrov (najmä tvar, lesk, percento vád). Vo svete sa používajú dva systémy hodnotenia kvality perál AAA - AA - A, alebo označenie A–D (niekedy nazývané ako tahitskej hodnotení).

AAA - perly najvyššej kvality

Prakticky bezchybné perly, povrch perál má veľmi vysoký lesk a aspoň 95 % plochy perly je bez akéhokoľvek typu prírodné vady (bodky, ryhy).

Perla by mala mať dokonale guľatý tvar, vysoký lesk. Pri morských perál Akoya by v tejto kvalite mala byť hrúbka perlete 0,4 mm a viac (u sladkovodných perál to neplatí, lebo sú tvorené z perlete celé).

Označenie Aurora HANADAMA sa používa pre japonské perly Akoya. Ide o najkvalitnejšie perly typu Akoya (tvar, lesk a počet prirodných chýb), táto kvalita je vyššia ako AAA. Perlál kvality HANADAMA sa odchová len 5 % celkovej produkcie perál Akoya, a preto sú veľmi drahé. V prípade perál HANADAMA si vyžiadajte originálny certifikát z Japonska.

AA - štandardná kvalita

Povrch perly by mal mať vysoký lesk, a najmenej 75 % plochy perly by malo byť bez prírodných vád. Tvar perly je takmer guľatý, lesk bude veľmi pekný, hrubá vrstva perlete. Celkovo sú perly AA vo veľmi pekné kvalite, ale nie tak krásne ako u kvality AAA.

Na obrázku vidíte detail perál v kvalite AA.

A - najnižšia kvalita

Toto je najnižšia kvalita perly s nižším leskom alebo s chybami na viac ako 25 % povrchu perly. Na povrchu perly môžu byť ryhy, bodky, ich tvar nemusí byť pravidelný.

Na obrázku vidíte detail perál v kvalite A.

A+, AA+ nájdete aj na Buka.cz.

V našom obchode nájdete aj perly s označením kvality A+ AA+. Ide o perly, ktoré sa nachádzajú v rozmedzí dvoch kvalít, napríklad AA a AAA, ktoré označujeme ako AA+.

Doprava zdarma od € 20

Rýchle dodanie, šperky môžete mať už na druhý deň po objednaní.

Šperky skladom

Na sklade máme vždy široký výber perlových šperkov.

Certifikát pravosti

Ku každému nákupu dostanete certifikát pravosti perál.

Pozitívne recenzie

Prečítajte si recenzie obchodu od našich skutočných zákazníkov.